NATJECANJE U INTERPRETATIVNOM ČITANJU
Autor: Administrator , 5. 3. 2015.

Natjecanje je održano 27. veljače 2015. godine u školskoj knjižnici. Prosudbeno povjerenstvo u sastavu Ana Ražnjević (defektolog), Tijana Kaštela Popović (defektolog rehabilitator) i Mate Čačić (prof. hrv. j. i knjiž.) u dobroj su volji i predanom ocjenjivanju uživali u interpretacijama naših učenika šestaša, a to su Ana-Marija Gusar, Lana Matešić, Magdalena Majić-Mazul, Sara Troskot, Lucija Mršić, Ema Žilavec, Irena Tadić, Mihaela Blaslov i Niko Zekanović.

Karla Župčić i Juraj Šimičević morali su zbog bolesti odustati od natjecanja. Pred učenicima je bio zahtjevan zadatak i za natjecanje su se pripremali otprilike mjesec dana uz mentorstvo Bernarde Kamber (prof. hrv. j. i knjiž.) i knjižničarke Mišele Nežić. Tekstove koje su učenici uglavnom sami birali nije bilo lako pronaći jer su u obzir dolazili samo oni na temu putovanja. Tako su se čitali ulomci iz brojnih putopisa i pustolovnih romana (Joža Horvat, Waitapu; Nikola Pulić, Krkom uzvodno; Drago Štambuk, Putovanje vrhom Brača; Jules Verne, Put oko svijeta u 80 dana; R. L. Stevenson, Otok s blagom; J. Bass, Telemahovo putovanje u Pil; Michael Ende, Jim Gumb i strojovođa Lukas; Jonathan Swift, Gulliverova putovanja). Posao prosudbenog povjerenstva, kako je rekao prof. Čačić, nije bio lagan jer su SVI natjecatelji bili iznimno dobri interpretatori odabranih tekstova. Pobijedila je učenica 6. c razreda EMA ŽILAVEC koja je čitala ulomak Kula od uzdaha iz knjige Nikole Pulića Krkom uzvodno. Pregledavajući ocjene nakon natjecanja ustanovilo se da su razlike u ocjenama male i radilo se tek o nijansama. HVALA SVIM UČENICIMA I UČENICAMA koji su se usudili čitati naglas! Bili su divni, predani, ozbiljni u svom radu i to je ono što je oduševilo i mentorice i prosudbeno povjerenstvo! Čestitamo dakle svima jer svi to zaslužuju, a Ema Žilavec će se dalje pripremati za županijsko natjecanje 24. ožujka 2015. u GKZD u sklopu manifestacije Zadar čita 2015. Hvala Patriciji Vincek (7. c) što je sve fotografirala pa imamo trajnu uspomenu.