Ovaj mjesec: 2050

Božićni sajam
Autor: Administrator , 23. 12. 2015.

Zadnji dan nastave u OŠ Zadarski otoci održao se Božićni sajam na kojem su se prodavale razne slastice, kolači i rukotvorine učenika. Prihod sajma namijenjen je socijalnoj samoposluzi samostana Sv. Frane.

U vrijeme odvijanja sajma na pozornici se odvijao i prigodni program koji su započeli učenici 2.b razreda učiteljice Jasminke Bašić (mali zbor škole pod nazivom Grdelini) prigodnom čestitkom svim prisutnima i nizom božićnih i adventskih pjesama. Zapjevale su i gošće škole Jesica i Sharlotte Leitch s božićnom pjesmom, inače učenice solo pjevanja glazbene škole Blagoje Bersa.

Program su nastavili učenici 2.d razreda s plesom učiteljice Anite Ivica, a zatim učenica Karla Miličević s malim koncertom na violončelu.

Zaplesali su i učenici 3. d razreda učiteljice Nine Matacin. Kompoziciju Jingle Bells odsvirao je na klarinetu učenik Lucijan Bašić. Program je nastavljen prigodnim božićnim pjesmama.

Za vrijeme sajma u etno kutku djeca su se mogla ogledati u starim igrama naših djedova uz zvuke dipli našeg starog majstora diplara Mile Nimca koji je svirao uz staro ognjište. Kutak su organizirale i vodile učiteljice Lenka Radić i Anamarija Botica Miljanović.

U 18 sati u velikoj sportskoj dvorani započela je i nogometna utakmica između učenika i učitelja škole. Voditeljica ekipe učenika bila je Andrea Antić a selektor ekipe učitelja Josip Krmpotić, utakmicu je sudio učitelj Marinko Bilić. Utakmica je završila rezultatom 6:2 za učenike. Prihod od ulaznica namijenjen je također socijalnoj samoposluzi.

Sajam je završio oko 19 sati i bio je posjećen velikim brojem roditelja i učenika naše škole.