Anketa

Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Treći na Državnom natjecanju u plivanju
Autor: Administrator , 10. 3. 2016.

Završnica Državnog prvenstva ŠSD u plivanju za školsku godinu 2015./2016. održana je 8. i 9. ožujka u Čakovecu. Učenici OŠ Zadarski otoci osvojili su treće mjesto. Natjecali su se sljedeći učenici: Mateo Škaro, Šime Škara, Dorijan Marin, Gabrijel Crnjak, Sandro Barić, Toni Pedišić, Duje Grgić, Noa Kuman i Domagoj Lijić uz voditelja Marinka Bilića, prof.

Natjecanje je započelo disciplinom 50 m slobodno u kojoj su učenici OŠ Zadarski otoci, Mateo Škaro i Šime Škara osvojili 5. i 8. mjesto. Zatim je slijedila disciplina 50 m leđno u kojoj je Dorijan Marin osvojio treće mjesto a Gabrijel Crnjak deseto. U disciplini 50 m prsno Sandro Barić osvojio je drugo mjesto a Toni Pedišić dvadeseto. U disciplini 50 m leptir Duje Grgić je silovitim plivanjem osvojio prvo mjesto a Noa Kuman petnaesto.

Zatim je slijedila štafeta 4 x 50 m mješovito u kojoj su učenici Duje Grgić, Sandro Barić, Dorijan Marin i Toni Pedišić s velikom prednošću osvojili prvo mjesto. U štafeti 4 x 50 m slobodno zbog nepravilnog starta bili smo diskvalificirani što je dovelo do gubitka drugog i osvajanja trećeg mjesta.

Nakon svečane podjele pehara i medalja sudionici su krenuli na povratak u svoje gradove i mjesta.