29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12

ZAVIDNI ŠAHOVSKI USPJESI
Autor: Administrator , 10. 9. 2016.

Iako šahovska škola u našoj školi Zadarski otoci djeluje tek dvije godine,naši učenici su prošlo ljeto postigli vrlo vrijedne rezultate pod vodstvom gospodina Ivana Johna Krstičevića.

Na prvenstvu Hrvatske za kadete i kadetkinje,koje se odgiralo u Trogiru od 21.-26.06. učenici naše škole Lovre Klanac i Danijela Krstičević uspješno su nastupili na spomenutom prvenstvu.

Danijela je u konkurenciji djevojčica do 11 godina ,osvojila 15.mesto,a Lovre Klanac među 47 kadeta iz cijele Hrvatske osvojio visoko 12.mjesto. Lovri je nedostajalo malo više iskustva,jer mu je ovo gotovo prvi ozbiljniji turnir. Za zapažen nastup na prvenstvu Hrvatske Lovre Klanac je nastupio nedavno u  Splitu, na Međunarodnom šahovskom festivalu za mlade Adriactic 2016. Lovre je u konkurenciji 25 kadeta do 12.godina iz 6 zemalja zauzeo fantastično 4.mjesto.

Valja napomenuti da je spomenuti turnir odigran pod pokroviteljstvom bivšeg svjetskog prvaka Garija Kasparova. Spomenuti uspjesi, svakako su odlična pozivnica svim našim učenicima koji žele naučiti igrati šah, nek se prijave u šahovsku školu, koja s treningom kreće od utorka (13.09.) u 18.30 sati.