DANIJELA KRSTIČEVIĆ, LUCIJA JOVIĆ, STIPE PAVIČIĆ I FRANE BAČIĆ OSVOJILI NAGRADE NA MEĐUNARODNOM LIKOVNO – LITERARNOM NATJEČAJU
Autor: Administrator , 5. 5. 2017.

Na međunarodnom likovnom natječaju i izložbi radova hrvatskih učenika i djece hrvatskih iseljenika iz cijeloga svijeta, pod nazivom „25 godina neovisne, suverene, slobodne i samostalne Hrvatske“ u organizaciji Hrvatske kulturne zajednice u Švicarskoj, predstavila se i naša škola OŠ Zadarski otoci.

U mnoštvu pristiglih likovnih radova učenici su postigli izuzetan uspjeh i osvojili sva najbolja mjesta u kategoriji učenika od 1. do 4. razreda. Prvo mjesto svojim likovnim radom osvojila je Danijela Krstičević, drugo mjesto osvojila je Lucija Jović, a treće mjesto Stipe Pavičić. Od literarnih radova učenik Frane Bačić osvojio je 3. mjesto s pjesmom Mislim na Hrvatsku… Svi nagrađeni učenici pohađaju 4.b razreda pod mentorstvom učiteljice Željke Diklan.

U svom  likovnim i literarnom izričajima dočarali su i pokazali ljepotu, ljubav i ponos prema Lijepoj našoj od stoljeća sedmog kroz sliku i riječi.

Mislim na Hrvatsku…

Moja je domovina Hrvatska.

Moje je more, hrvatsko.

Moja su zlatna polja, hrvatska.

Moje su zelene šume, hrvatske.

Moja je divna obitelj, hrvatska.

Kad pišem, pišem, hrvatski.

Kad slušam, slušam , hrvatski.

Kad šetam , šetam po Hrvatskoj!

Kad učim, učim, hrvatski!

Kad gledam , gledam, hrvatski.

Kad mislim, mislim na Hrvatsku.

Meni je Hrvatska : riječ, misao i domovina.

Meni je Hrvatska : majka, ponos i ljubav.

Meni je Hrvatska: pjesma, zemlja i suza.

Ja sam Hrvat!

I ponosim se time!

FRANE BAČIĆ, 4.B

Dodjela priznanja najboljima bit će u subotu, 20. svibnja 2017. u Zagrebu u Hrvatskoj matici iseljenika.

Čestitamo učenicima i učiteljici na njihovom trudu i radu!