More i mornari – Dan izvannastavnih aktivnosti 2017.
Autor: Administrator , 3. 6. 2017.

I ove godine grad Zadar organizirao je osme po redu Dane izvannastavnih aktivnosti. Učenike i nastavnike obišao je i gradonačelnik grada Zadra, Branko Dukić, sa zamjenicima, Antom Babićem i Jagodom Surać, te pročelnikom UO za odgoj i školstvo, Josom Nekićem sa suradnicima.

Učenici naše škole, zajedno sa svojim učiteljima, profesorima i ravnateljem Davorom Barićem zauzeli su već uobičajeno mjesto na Kalelargi. Program obilježavanja izvannastavnih aktivnosti započeo je pjesmom i plesom, a nastavio se kroz recitacije, beat box i glazbenu izvedbu na violončelu, a istovremeno se odvijao i niz radionica ispisivanja glagoljice, predstavljanje raznih rukotvorina i školskog časopisa. U svim su aktivnostima sudjelovali učenici od prvog do osmog razreda uz pratnju svojih učitelja.

Dani izvannastavnih aktivnosti završili su prigodnim večernjim programom  na Morskim orguljama i Pozdravu suncu gdje je gradonačelnik Dukić dodijelio pohvalnice najboljim učenicima i zahvalnice njihovim mentorima za ostvarene rezultate na državnim natjecanjima, a sam program svečanosti obogatili su učenici svojim nastupima. Ponosni smo na naše nagrađene rukometaše koji su osvojili treće mjesto na Međužupanijskom natjecanju skupine Jug čija je mentorica prof. Andrea Antić. Čestitamo rukometašima i profesorici Andrei Antić!

Osim toga, naši su učenici, pod mentorstvom prof. Marinka Bilića sudjelovali na Državnom natjecanju u plivanju i Državnom prvenstvu u nogometu (5. i 6. razredi) te postigli dobre rezultate na kojima im čestitamo!