IZLOŽBA I PODJELA POHVALNICA I NAGRADA NA II. LIKOVNOM NATJEČAJU „ISKONI BJE SLOVO“
Autor: Administrator , 7. 6. 2018.

Dana 28. svibnja 2018. održalo se otvorenje izložbe i dodjela nagrada II. likovnog natječaja „ISKONI BJE SLOVO“ OŠ Zadarski otoci – Zadar. Svečanost se održala u prostoru školske knjižnice.

Cilj ovog natječaja je osvijestiti tradiciju i povijest korištenja glagoljice na našem prostoru i u našem narodu te potaknuti učenike na njezino istraživanje te kreativno korištenje u svome likovnome i nastavnome radu. Tako je i nastala zamisao o školskom likovnom natječaju koji je nazvan po prvim riječima Ivanova Evanđelja „U početku bijaše Riječ…“..

Organizirali su ga i vodili ravnatelj Davor Barić, prof. Boris Žuža, prof. Bogdan Mogilevskij, prof. Sunčica Ivin Mikulić, prof. Mate Čačić, prof. Mišela Nežić te diplomirane učiteljice Jasminka Brižić, Renata Andrović, Željka Diklan, Barbara Perica, Laura Grbić, Danka Korda i vjeroučiteljica Lenka Radić.

Na drugi likovni natječaj pristiglo je oko 200 radova iz 12 škola Zadarske županije. Učenici su na temu glagoljskih inicijala poslali svoje radove izvedene različitim tehnikama, a natjecali su se u četiri kategorije: 1. i 2., 3. i 4., 5. i 6. te 7. i 8. razredi.

Nagrađeno je ukupno 12 učenika i mentora iz Zadarske županije. Nagrade pohvaljenima uručio je ravnatelj Davor Barić. U kratkom prigodnom programu sudjelovali su učenici 3.b razreda, učiteljice Jasminke Brižić i Laure Grbić te učenici 1. a razreda, učiteljice Renate Andrović. U glazbenom dijelu programa učenici 1.b razreda učiteljice Barbare Perica plesali su tradicionalni ples iz Dalmacije.

Zahvaljujemo svim učenicima i mentorima koji su sudjelovali na natječaju i na izložbi. Nadamo se i vjerujemo da će se i ostale škole odazvati u još većem broju sljedeće godine.