MEĐUNARODNI LIKOVNO – LITERARNI NATJEČAJ Iserlohn – Essen – Zagreb – Munchen – Vukovar 2021. "Ruke su život – oči, misao, utjeha, glazba i priča"
Autor: Administrator , 13. 4. 2021.

Učenici OŠ Zadarski otoci tijekom mjeseca veljače sudjelovali su na jubilarnom 21. po redu međunarodnom likovno-literarnom natječaju u Njemačkoj u gradu Isrelohn  koje organizira i vodi Ankica i Ante Karačić. Likovni natječaj je pod pokroviteljstvom Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske i Hrvatske matice iseljenika, a u suradnji Matice hrvatske za Ruhrsko područje, internetskog portala Hrvatski Glas Berlin, Osnovne škole “D. Domjanić” iz Zagreba, Hrvatske nastave Bavarska iz Münchena i URIDSPP „Vukovarski leptirići“ - Udruženje roditelja i djece sa posebnim potrebama iz Vukovara.

Cilj ovog likovnog natječaja je bio potaknuti učenike osnovnoškolske dobi da se likovno izraze na temu "Ruke su život – oči, misao, utjeha, glazba i priča". Zadatak ovog likovnog natječaja bio je osvijestiti učenicima značaj upotrebe ruku u svakodnevnom životu. Ovogodišnji 21. po redu natječaj održao se u specifičnim uvjetima pandemije kada su mnoge škole nastavu morale provoditi on line.

Unatoč  izvanrednim i nesvakidašnjim okolnostima pandemije učenici 3.b,3.d, 4.a,4.b i 4.d razreda OŠ Zadarski otoci naslikali su ruke koje rade čipku, krpaju mreže, mole i blagoslivljaju te su svojim likovnim ostvarenjima konkurirali među više od 1000 likovnih radova iz 150 različitih škola. U žiriju su bili Cornelija – Cofi Merkl, urednica IKZ, Reiner Danne, direktor gradske galerije i dr. Reinhard Veit, direktor umjetničke škole. Stručni žiri je pomnim odabirom odabrao najbolje likovne uratke, među nagrađenima ima i učenika naše škole.

Kategorija učenika od 1.do 4.r.

1. NAGRADA, dijele učenici: Vito Fuštin, (4.b) mentorica Željka Diklan

Ivan Fantov, (4.d), mentorica: Anđelina Grancarić

3. NAGRADA, dijele učenici: Zara Gambiraža, (4.a),mentorica: Renata Andrović,

Mateo Mamut, (4.d) mentorica: Anđelina Grancarić

Ivan Perica (3.b), mentorica: Jasminka Bašić

4. NAGRADA  Korina Ćutuk, (3.d), mentorica: Antonia Klarić

Čestitamo našim učenicima i vrijednim mentoricama.

Rezultate natječaja možete pogledati i na poveznici:

REZULTATI LIKOVNOG NATJEČAJA - Hrvatski Glas Berlin (hrvatskiglas-berlin.eu)