SVI NA BICIKLIJADU!
Autor: Administrator , 5. 5. 2015.

Budući da je biciklijada pod nazivom »Grad pripada i nama«, koja se u sklopu ovogodišnjih »Eko dana« Prirodoslovno-grafičke škole trebala održati prošli tjedan, otkazana zbog kiše, najavljujemo njezino održavanje za petak, 8. svibnja, s početkom u 17.30 sati. Kako je staza kojom se vozilo prijašnjih godina zatvorena za promet zbog komunalnih radova, morala se promijeniti trasa ovogodišnje biciklijade. Tako će start biti na Višnjiku (na glavnom parkiralištu iznad sportske dvorane), a cilj u Perivoju V. Nazora.

Staza biciklijade duga je oko 8 km, pa u njoj mogu sudjelovati svi – od 7 do 77 godina. Ako, pak, netko nema bicikl, može se priključiti na rolama, skateu ili bilo kojem drugom prometalu na ljudski pogon, a može cijelu stazu i propješačiti. Tijekom biciklijade osiguran je besplatan pregled bicikla i popravak manjih kvarova na licu mjesta za sve sudionike.

Biciklijada »Grad pripada i nama« ima za cilj skrenuti pozornost lokalnim vlastima, kao i svim ostalim građanima na važnost razvoja biciklističkog prometa koji jedini može osigurati održivi način prometovanja u gradovima budućnosti.

Okupljanje biciklista započinje od 17 sati da bi se na vrijeme podijelili startni brojevi koji vrijede za lutriju

Nakon biciklijade druženje se nastavlja »Šušurom na dva kola«, zabavno-glazbenim programom u kojem su predviđene natjecateljske igre s biciklima (najsporija vožnja, štafeta na biciklima), trikovi zadarskih bikera, glazba DJ-a, te lutrija s vrijednim nagradama (glavna nagrada bicikl).