Predstavljanje prvog broja školskog lista OZ – otoci zadarski
Autor: Administrator , 25. 9. 2015.

Prvi broj školskog lista OZ – otoci zadarski predstavljen je 25. rujna 2015. godine u predvorju Škole. Na tome smo okupljanju prigodnim programom podijelili radost zbog izlaska prvog broja našeg školskog lista OZ. Na početku programa Himnu je otpjevao zbor učenika 2. b razreda u pratnji učiteljice Jasminke Bašić. Voditeljica programa je Mihaela Blaslov, učenica 7. c razreda, ujedno i novinarka OZ-a.

Uvodno se obratio ravnatelj Davor Barić, pozdravio sve prisutne, a posebno goste, predstavnike Grada Zadra Martinu Vuković, predstavnicu Gradske knjižnice Zadar Antonijelu Nekić i zadarskog književnika Tomislava Marijana Bilosnića.

Glavna urednica časopisa, učenica, Lara Batur objasnila je odakle ideja za ime lista OZ, koje nas, naravno, odmah podsjeća na čarobnjaka iz Oza, ali u našem slučaju to je kratica imena naše škole u inverziji. O temi broja Čuvari života na zadarskim otocima govorila je Kate Relja, učenica koja je do ove školske godine pohađala Područnu školu na otoku Olibu. Istaknula je kako je u razred išla sa svojim starijim bratom Dujom, te nam opisala taj oblik nastave. Ponedjeljak im je bio najradosniji dan jer su tada dočekivali učiteljicu Tatjanu Vukšević. Tijekom tjedna dolazile su im učiteljice Helena Topčić, Natalija Ostrogonac, vjeroučiteljica Franka Skroče i učitelj povijesti Mate Mustać. Slobodno vrijeme provodili su u prirodi koja je na otoku još uvijek netaknuta i neistražena. Preselili su se u Zadar jer je Katin brat Duje krenuo u srednju školu, a Kate pohađa 7. razred  naše škole.

Program je upotpunio zbor učenika 2.b izvodeći pjesmu Kome bi šumilo more moje sinje. O rubrici Knjiga moj prijatelj progovorila je Lucija Ivanac, učenica 8. d razreda koja nam je ispričala kako je pobijedila u projektu kojeg provodi Gradska knjižnica Zadar pod nazivom Traži se knjiga ljeta.

Predstavljen je članak Sare Perinović u kojem nam svojim novinarskim okom predstavlja crno i bijelo lice Biloga briga, putopisi Domagoja Lijića i Mihaela Hajnića. Nešto posve drugačije predstavljeno je u reportaži Jedan dan s ocem na plivarici autora Stipe Vitlova koji je posvjedočio da o teškom ribarskom životu, ustajanju u cik zore i naučio nas kako se na kraju ribarenja broje pune kašete riba.  Pod mentorstvom prof. Vesne Dunatov njegov rad je predložen za Državnu smotru LiDraNo 2015.

Svoj literarni rad Kadijenje pročitala nam je Ema Rogić, učenica 7. razreda. I njezin je rad pod mentorstvom profesora Vjekoslava Bradvice predložen za Državnu smotru LiDraNo 2015.

Voditeljica programa, Mihaela Blaslov podsjetila nas je na humamitarne aktivnosti kroz koje se vidi koliko je srce naše Škole.

Na kraju glavna urednica, Lara Batur zahvalila se u ime cijelog uredništva svima koji su velikodušno pomagali nastajanje našeg lista!

Veselimo se novom broju OZ-a i pozivamo Vas na suradnju!

Hvala!