Domovini Za dar
Autor: Administrator , 7. 10. 2015.

Proslava Dana obrane Zadra i Dana neovisnosti Republike Hrvatske

Prigodnim programom pod nazivom Domovini Za dar naša Škola je i ove godine proslavila Dan obrane grada Zadra i Dan neovisnosti Republike Hrvatske. Nakon Himne koju su izveli učenici 2. b razreda u pratnji učiteljice Jasminke Bašić, stihove velikog Antuna Gustava Matoša kazivala je Mihaela Blaslov, učenica 7. c razreda.  Minutom šutnje odana je počast svim hrvatskim braniteljima koji su svoj život dali za Domovinu. Kao domaćin pozdravnim govorom obratio se naš ravnatelj gospodin Davor Barić. Čestitao je svima Dan obrane grada Zadra i Dan neovisnosti te zahvalio svima koji su sudjelovali u pripremi programa.

Na vrijeme ponosa i slave, vrijeme Domovinskog rata, podsjetio nas je televizijski prilog i audio zapis Krhotine koji su pripremili Udruga žena iz Domovinskog rata i Novi radio.

U programu su još sudjelovale učenice 7. c razreda Anna Borić i Ema Žilavec, zbor učenika 2. b razreda i članice Udruge žena iz Domovinskog rata.

Drugi dio programa otvorili su Donatići su svojim nastupom  kroz koji smo uživali u kulturnoj baštini našega kraja. Program su pjesmom i plesom obogatile klape i kulturno-umjetnička društva: klapa Ponistra, klapa Kolajna, KUD Debeljak, KUD Sveta Kata Zemunik i klapa Kalelarga. Program su vodili učenici naše Škole, Matea Milovac i Moreno Kolega.