VELIKI USPJEH NAŠIH ŠAHISTA U SOLINU
Autor: Administrator , 18. 5. 2016.

Dana 09.05.2016. u Saloni  održan je Međugradski školski šahovski turnir u okviru projekta „Igramo šah i putujemo“.

Sudjelovalo je 40 djece iz 8 škola: POŠ Nova Zadar kao organizator, OŠ Zadarski otoci  Zadar, OŠ Stjepana Radića Bibinje,  OŠ Pujanke-Split, OŠ Split 3- Split, OŠ Stobreč,  OŠ Trstenik- Split, OŠ Mejaši- Split

Ovaj projekt ima za cilj: učenje i igranje šaha, povezivanje školske djece iz različitih gradova, učenje o raznim prirodnim i povijesnim lokalitetima, te konačni cilj promoviranje šaha u školama kao predmeta koji bi bio dostupan svoj djeci. Školski šah daje mogućnost djeci da uče o šahu, što nerijetko dovodi do izvrsnih rezultata.

Turnir je bio podijeljen u tri kategorije: djevojčice, dječaci 1-4 razred, dječaci 5-8 razred

Prije početka turnira sve učenike je pozdravio bivši juniorski prvak svijeta i najbolji hrvatski velemajstor Ivan Šarić

Učenici OŠ Zadarski otoci ostvarili su senzacionalne uspjehe. Lovre Klanac (2. razred) u kategoriji dječaka od 1.-4. razreda među 14 učenika uvjerljivo je osvojio prvo mjesto.

Danijela Krstičević i Nina Jordan (3.razred) osvojili su drugo odnosno treće mjesto u kategoriji djevojčica od 1.-8.razreda. Dobar plasman na 4. i 5.mjestu ostvarili su Mia Krstičević i Sara Ćoza(7.razred).

Troje prvoplasiranih dobili su medalje, a svi učesnici kao i škole dobili su prigodne diplome.

Pobjednici:

Djevojčice

1.     Gabrijela Franković, OŠ Split 3, Split

2.     Danijela Krstičević, OŠ Zadarski otoci, Zadar

3.     Nina Jordan, OŠ Zadarski otoci, Zadar

Dječaci 1-4 razred

1.     Lovre Klanac, OŠ Zadarski otoci, Zadar

2.      Luka Bralić OŠ Stjepan Radić, Bibinje

3.      Adrian Vidanovski, POŠ Nova Zadar

Dječaci 5-8 razred

1.     Karlo Vidanovski, POŠ Nova Zadar

2.     Lorenzo Kotlar, POŠ Nova Zadar

3.     Din Hadžić, POŠ Nova Zadar

Djeca su bila iznimno zadovoljna, dobila su druženje u prirodi, šahovski turnir, putovanje, upoznavanje djece iz drugih škola, zahvalnice, pizzu za ručak i nezaboravne trenutke. Sve u svemu, jedno kvalitetno i lijepo druženje, koje se nadamo ponoviti u Maškovića Hanu u Vrani, te u kući Petra Hektorovića na Hvaru, ali i drugim lijepim lokalitetima.