Ovaj mjesec: 2072

Zadarski olimpijac, Stipe Žunić posjetio OŠ Zadarski otoci
Autor: Administrator , 22. 9. 2016.

14. rujna 2016. učenici OŠ Zadarski otoci  imali su čast ugostiti najboljeg hrvatskog bacača kugle, Zadranina Stipu Žunića. Na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru plasirao se u finale natjecanja u bacanju kugle i zauzeo osmo mjesto s hicem od 20.52 metara. U finalu je osvojio 11. mjesto.

Ravnatelj Davor Barić pozdravio je našeg olimpijca te mu čestitao na uspjehu. Druženju su prisustvovali učenici šestih i osmih razreda, knjižničarka Mišela Nežić, profesorica tjelesne kulture Andrea Antić i profesorica hrvatskoga jezika Bernarda Kamber.

Učenici su pokazali znatiželju i velik interes za život i športsku karijeru našeg gosta. Zanimalo ih je sve vezano za njegove treninge, motivaciju, uspjehe, školovanje i djetinjstvo.

Ovaj osebujni mladi čovjek progovorio je o počecima svoje karijere, prisjetio se svog prvog osvojenog pehara i podijelio dojmove s Olimpijskih igara u Riu. Na pitanje je li zadovoljan rezultatom, Stipe je odgovorio kako jest zadovoljan, ali saznanje kako može bolje ne daje mu da ostane na činjenici da je zadovoljan, već da ide naprijed i postiže još bolje rezultate.

Druženju su se priključili i učenici 4. d razreda učiteljice Nine Matacin, koji su u sklopu sata tjelesne kulture imali posebnu čast da im finalist Olimpijskih igara demonstrira tehnike bacanja kugle. Strpljenja i dobrog raspoloženja nije manjkalo. Stipe je strpljivo pristajao na brojne selfije i autograme koje će ovi učenici zasigurno dugo pamtiti.

Na samom kraju druženja u ime učenika obratila mu se učenica Anna Borić koja mu je zahvalila na vremenu koje je izdvojio za posjet našoj školi. Učenik Luka Klarić uručio mu je dva broja našeg školskog lista, te mu poželio puno uspjeha u daljnjem radu.