Dodjela nagrada „Moja prva knjiga“ u Domu HV Zrinski u Karlovcu, 29. rujna 2016.
Autor: Administrator , 6. 10. 2016.

Osmu godinu zaredom učenici naše škole sudjelovali su na natječaju Moja prva knjiga  u Karlovcu. Na 12. natječaj ove godine stigla je čak 781 dječja autorska slikovnica.

„Moja prva knjiga“ je državni natječaj za učenike osnovnih škola, pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa. Natječaj se sastoji u pisanju i ilustriranju vlastite priče, a glavna nagrada je tiskanje najboljih radova koje biraju poznati hrvatski književnici. Svrha natječaja je poticanje mašte i kreativnosti, razvoj likovno-literarnih vještina te osvještavanje djece i mladih o njihovim pravima, odgovornosti za okoliš i potrebi brige za zajednicu.

29. rujna 2016. godine, naši učenici zajedno sa svojim mentorima prisustvovali su završnoj priredbi u sklopu koje su podijeljene nagrade. Završna priredba odvijala se u Domu HV Zrinski.  Poticajne nagrade osvojile su tri učenice naše škole: Lucija Karamarko (3.a), Nora Vrkić (6.a) i Petra Bilosnić (7.d). Njihovi mentori su učiteljice: Katarina Vrkić-Serdarević, Bernarda Kamber i Vesna Dunatov.

Svečanosti su prisustvovali i ostali učenici naše škole koji su došli preuzeti svoje slikovnice bogatiji za jedno iskustvo druženja i poticanja na daljnji rad. Na tome ih putu najviše potiču njihove učiteljice; Jasminka Brižić, Željka Diklan, i Tatjana Vukšević.

Učenici su imali priliku susreta s našim poznatim književnicama, Sanjom Pilić i Silvijom Šesto koje su ujedno i glavne članice žirija.

Čestitamo našim učenicima koji su se upustili u pustolovinu stvaranja vlastite priče i želimo im puno uspjeha u daljnjem radu!