ŠUMA STRIBOROVA – OSVRT NA PROVEDENU MANIFESTACIJU ZADAR ČITA 2017 U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI
Autor: Administrator , 5. 5. 2017.

Tijekom proteklog tjedna (od 24. travnja do 28. travna 2017.) u školskoj knjižnici provedena je već najavljena manifestacija poticanja čitanja Zadar čita 2017.

Mnogi su učenici nižih i viših razreda bili uključeni u školski program zajedno sa svojim profesorima i učiteljima. Program su otvorili učenici četvrtih razreda koji su sa svojim učiteljicama posjetili izložbu nastalu prema njihovim likovnim radovima pod nazivom Stanovnici „Šume Striborove“. Izložba je njihov odjek na pročitanu lektiru, a izvrsno se uklopila za početak manifestacije u našoj knjižnici.

Cjelodnevni rad školske knjižnice organiziran je pod nazivom U šumi knjiga. Učenici su cijeli dan mogli posjećivati knjižnicu, boraviti u njoj te pritom saznati zanimljivosti o šumama koje su u obliku plakata izradile učenice 8. d razreda. Također, učiteljima i djelatnicima škole dijelila se poezija s tematikom šuma i stabala.

Stribor's forest naziv je stripa na engleskom jeziku koji je predstavljen na satovima engleskog jezika kod prof. Ivane Bilić-Mandić. Njene učenice iz 5.a Ramona Žunić, Lana Šešelja, Ana Crljenko i Malini Leventić, nacrtale su strip prema zadanom prilagođenom tekstu temeljenom na najpoznatijoj bajci Ivane Brlić-Mažuranić. Tekst prilagođen za strip s hrvatskog su na engleski jezik prevele Gabriela Božanić i Tonka Rak, učenice 7. b razreda.

Susret s književnicom Jadrankom Klepac održao se u četvrtak. U školskoj knjižnici okupio se velik broj učenika petih i šestih razreda. Književnica Jadranka Klepac predstavila je svoj novi roman za mlade Spomenar u izdanju Naklade Ljevak. Govorila je o svom pisanju, o trilogiji (Miris knjige, Kora od jabuke i aktualni Spomenar), o svom pisanju, matematici (jer je književnica umirovljena profesorica matematike), o predstavljanju knjige u Bostonu, o knjigama i ilustracijama te mnogim drugim temama.

Manifestaciju Zadar čita 2017 završili smo lijepim poetskim druženjem pod nazivom Krasnoslov za šumu. Učenice osmih razreda Karla Milićević, Donata Zorić, Anamarija Gusar i Lana Matešić čitale su izabranu poeziju o šumi i stablu, otkrivale metaforiku u pjesmama i za kraj se malo počastile.