Ovaj mjesec: 2068

Lela Kaplowitz raspjevala đake prvake s Bilog briga!
Autor: Administrator , 9. 10. 2017.

U sklopu proslave Dana Gradske knjižnice Zadar i 25. rođendana Ogranka Bili Brig, cijenjena hrvatska jazz vokalistica Lela Kaplowitz u OŠ Zadarski otoci održala je radionicu "Jazz with US for ColumbUS" za učenike prvih razreda...

Đaci su tako s njom pjevali i plesali, naučili koji se instrumenti koriste u jazzu, a dobili su priliku i sami malo zasvirati na različitim instrumentima.

Naravno, kako oduševljenju nije bilo kraja:

"Bili su fascinirani, pomno su slušali, na kraju se rasplesali i raspjevali, mislim da među njima itekako ima glazbenog potencijala" - otkrila nam je nasmijana učiteljica Anamarija Botica.

Lela Kaplowitz uz pratnju klavijaturiste Stewarta T. Schultza, zahvaljujući donaciji Američkog kutka Gradske knjižnice Zadar i Veleposlanstva SAD-a nastupila je i na prigodnoj svečanosti u povodu četvrt stoljeća djelovanja Ogranka Bili brig GKZD-a.

Poznata naša jazz vokalistica sa svjetskim glazbenim iskustvom nastupala je inače u Madison Square Gardenu, Birdlandu, i Blue Noteu u New Yorku, na mnogim prestižnim jazz festivalima. Također i sa vrhunskim jazz glazbenicima diljem svijeta (Arturo "Chico" O'Farrill Afro Cuban Jazz Orchestra, Miles Griffith, Bill Saxton, Harry Whittaker, Dick Griffin, Charles Tolliver, Craig Handy, Gary Fritz, Bob Alberti, Ben Tucker, Doug Carn).