STAZA GLAGOLJAŠA NA POLUOTOKU
Autor: Administrator , 28. 5. 2019.

OŠ Zadarski otoci sudjelovala je šestu godinu za redom u Stazi glagoljaša, projektu Udruge glagoljaša Zadar. Sudjelovali su ovi razredi: 2.a i učiteljica Renata Andrović, 2.b i učiteljica Željka Diklan, 2.d i učiteljica Anđelina Grancarić, 4.b i učiteljica Jasminka Brižić, te 6.b i  prof. likovne kulture Adriana  Markov uz veliku podršku ravnatelja Davora Barića.

Staza glagoljaša je pod pokroviteljstvom Grada Zadra i Zadarske županije. Odvija se u starom dijelu poluotoka na lokacijama od Trga pet bunara preko Narodnog trga, crkve sv. Donata i crkve sv. Marije do katedrale.

Na satu izvannastavnih aktivnosti učenici izrade razne rukotvorine poput suvenira s glagoljskim slovima i dijele ih  prolaznicima obučeni u narodnu nošnju ili s majicama na kojima su glagoljski natpisi. To je projekt „iz učionice na ulicu“. Učenici pokazuju svoje uratke. Zadrani sad već prepoznaju stazu koja se širi i raste u Zadru. Pridružila su se i ostala mjesta izvan Zadra. Tako da sad sudjeluju škole osim Sv. Filipa i Jakova i OŠ Zadarski otoci i ove škole: OŠ braće Radić iz Pridrage, OŠ Stjepana Radić iz Bibinja, OŠ Franka Lisice iz Polače, OŠ Jurja Barakovića iz Ražanca, OŠ Privlaka iz Privlake, OŠ Šimuna Kožičića Benje PŠ Diklo iz Zadra, te OŠ Bartola Kašića PŠ Bokanjac iz Zadra. Staza glagoljaša je posebno zanimljiva turistima koji postavljaju bezbroj pitanja o ovom pismu.