ČITAJ MI! – prva nacionalna kampanja za poticanje čitanja u školskoj knjižnici
Autor: Administrator , 31. 5. 2019.

U OŠ Zadarski otoci – Zadar učenici prvih razreda posjećivali su tijekom svibnja školsku knjižnicu, slušali priče i pričali o njima. Aktivnosti se održavaju pod nazivom ČITAJ MI! PRIČAJ MI! te su popraćene i likovnim izričajima kao dječjim odjecima na pročitano. Cilj je približiti učenicima početnim čitateljima slikovnicu i knjigu kao zabavno i zanimljivo štivo uz koje im neće biti dosadno, ali i potaknuti korištenje usluga školske knjižnice već od 1. razreda osnovne škole. Voditeljica kampanje u školi je knjižničarka Mišela Nežić, a sa svojim učenicima sudjelovale su učiteljice razredne nastave Katarina Serdarević Vrkić, Jasminka Bašić, Katarina Kurtin i Antonia Klarić. Likovni radovi djece izloženi su na panoima u školske knjižnice.

"Čitaj mi!" prva je nacionalna kampanja za promicanje čitanja naglas djeci od rođenja. Pokrenuta je povodom Europske godine čitanja naglas (2013.), a odvija se pod pokroviteljstvom Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku. Cilj kampanje je poticati roditelje i druge odrasle da s čitanjem naglas djetetu započnu već od njegova rođenja kako bi čitanje postalo dijelom svakodnevnog ugodnog druženja roditelja i djece, te kako bi se stvorila posebna emocionalna veza između djeteta i odrasle osobe koja mu čita. Podjednako važan cilj jest poticati roditelje da s najmlađom djecom što prije počnu dolaziti u lokalnu narodnu knjižnicu. http://www.citajmi.info/kampanja/