OSNOVNA ŠKOLA ZADARSKI OTOCI – ZADAR

Zadar, 28. lipnja 2020.

OBAVIJEST RODITELJIMA DJECE DORASLE ZA UPIS U PRVI

RAZRED U ŠKOL. GOD. 2020./2021.

Obavještavaju se roditelji djece za upis u prvi razred da Povjerenstvo za utvrđivanje psihofizičkog stanja djece počinje s testiranjem spremnosti za upis u prvi razred u petak, 29. svibnja 2020. godine. Škola će kontaktirati roditelje djece i dogovoriti termin za testiranje. Mole se roditelji s kojima se ne uspije uspostaviti kontakt (zbog promjene br. mobitela ili drugih razloga) da nazovu br. 328-038 radi zakazivanja termina za testiranje (zvati više puta jer su članovi stručne službe zauzeti testiranjem, najbolje oko 12.30 h).

Mole se roditelji da na testiranje donesu svoju kemijsku olovku i za dijete običnu olovku.

Pri dolasku čekati ispred ulaza škole dok vas se ne pozove.

Ravnatelj:

Davor Barić

Poštovani roditelji,

prenosimo vam u potpunosti obavijest od strane liječnice školske medicine vezano za liječničke preglede za upis u prvi razred.

Poštovani roditelji ,
     tim školske medicine planira početak  sistematskih pregledima naših prvašića od 01.06.2020.
     Dogovor termina za sistematski pregled 26.05.2020.od 16-20 sati na broj 241-647
     Sukladno sadašnjim epidemiološkim prilikama pregledi će se obavljati po dolje navedenim preporukama.
      Na sistematski pregled treba se doći u točno vrijeme.
      Na sistematski dolazi dijete u pratnji jednog roditelja.
      Na sistematski  pregled donijeti:

a) Iskaznicu imunizacije;

b) Ispis cijepljenja iz pedijatrijskog kartona, kontaktirati izabranog pedijatra, izuzetak su djeca upisana kod sljedećih pedijatara: dr Blanka Dundov-Žic, dr. Nevena Švorinić i dr Tereza Tičić Rokov, navedeni liječnici su dostavili podatke za svoju djecu.

c) Medicinsku dokumentaciju, ukoliko postoji ( specijalistički nalazi : neuropedijatar, pulmolog-alergolog, kardiolog, logoped, psiholog, kirurg...) po mogućnosti donijeti kopije ili ako ste u mogućnosti poslati iste barem  2 dana prije dogovorenog termina na dolje navedeni email.

d) Laboratorijske nalaze, KKS I URIN , SAMO ako imate STARE NALAZE , ne stariji od 6 mjeseci.

e) Zubnu putovnicu, SAMO AKO STE VEĆ OBAVILI PREGLED.

• Prije pregleda roditelj će popuniti dva formulara, izjavu o mogućem riziku zaraze SARS-Cov-2 virusom i upitnik za roditelje u koji se  unose anamnestički podatci  o djetetu. Bilo bi poželjno  iste dostaviti, barem dva dana prije dolaska na pregled, na dolje naveden email. Formulari se mogu ispuniti i kod samog pregleda.
  • Djeca i roditelji koji imaju simptome respiratornog infekta ,ili pak imaju povišenu  temperaturu i sl  trebaju odgoditi pregled. U ovim situacijama dogovorit ćemo drugi termin.
  • Preporuke su da roditelj dolazi na sistematski pregled s maskom na licu.
  • Kod ulaska u čekaonicu obavezna je dezinfekcija ruku.
  • prije ulaska u čekaonicu tj. ambulantu djeci  će se mjeriti tjelesna temperatura .
  • U slučaju nemogućnosti dolaska na dogovoreni termin molimo da nas kontaktirate na broj 241-647( najmanje dva dana prije).
  • Zdrava djeca će se cijepiti protiv ospica, zaušnjaka i rubeole.

Zahvaljujem i srdačan pozdrav,
       Tatjana Mustać-Matulj dr med, spec.školske medicine
        email: tatjana.mustac-matulj@zjz-zadar.hr

Priloženi dokumenti: