« Siječanj 2018 »

Zadar, 20.3.2024.

RASPORED TESTIRANJA PREDŠKOLACA

Poštovani roditelji,

rasporedi testiranja djece dorasle za upis u prvi razred nalaze se u tablici koja je u privitku ove obavijesti. Djecu ne smijemo navoditi punim imenom i prezimenom, stoga smo za svako dijete stavili određenu šifru. Šifra se sastoji od prvog slova imena i prvog slova prezimena djeteta te dana i mjeseca rođenja djeteta. Pored šifre djeteta nalaze se termini:

1. testiranja u školi
  2. sistematskog pregleda kod  školske liječnice
  3.  laboratorijskih pretraga

Psihofizička zrelost djeteta utvrđuje se testiranjem u OŠ Zadarski otoci-Zadar (Trg Damira Tomljanovića Gavrana 2, Zadar). Djeca će u školi dobiti sav potreban pribor za testiranje.

Sistematski pregled prije upisa u prvi razred obavlja se kod liječnice školske medicine u ambulanti školske medicine Dr. Tatjane Mustać Matulj. (tel. 023/ 241-647, adresa: Poliklinika OB Zadar, Ulica Lj. Posavskog 7, desni ulaz- Zavod za javno zdravstvo, 2. kat - Služba za školsku medicinu).

Na sistematski pregled kod liječnice školske medicine dijete dolazi u pratnji roditelja/staratelja, potrebno je donijeti:

•  zdravstveni karton pedijatra  na uvid (posuđuje se od pedijatra i vraća nakon pregleda)
  •  zdravstvenu iskaznicu djeteta
  •  iskaznicu o imunizaciji (karton cijepljenja)
  • nalaz o pregledu zubi izabranog stomatologa (zubna putovnica) - roditelji će dobiti  obrazac kod izabranog stomatologa
  •  postojeću medicinsku i drugu dokumentaciju, ako dijete boluje od kroničnih bolesti
  • ispunjen Upitnik koji se nalazi u privitku ove obavijesti

Na sistematskom pregledu kod školske liječnice djeca primaju cjepivo protiv ospica, rubeole i zaušnjaka (MMR), prema kalendaru cijepljenja.

Laboratorijske pretrage: Za upis djece u I. razred osnovne škole  laboratorijske pretrage krvne slike (KS), kolesterol i kemijska analiza urina (test traka) i obavit će u ORL ambulanti na 2. katu zgrade Poliklinike na Relji. Vađenje  uzorka je krvi natašte  radnim danom od 07,00  do 08,00.  Potrebno je donijeti prvi jutarnji urin  u čistoj čašici za urin (uz prethodnu toaletu djeteta, pomokriti se kod kuće). Roditelji ne moraju doći po uputnice (liječnik školske medicine šalje uputnice elektronskim putem) već moraju doći u laboratoriji sa djecom u naručeni termin.

Napomena: Ako dijete ima nalaze krvi i urina koji nisu stariji od 6 mjeseci tada ne trebaju obaviti navedene laboratorijske pretrage.

OBAVIJEST za sve roditelje koji još uvijek nisu prijavili upis djeteta u prvi razred u aplikaciji e-Građani. Prijavu možete napraviti do 31.03.2024. godine. U slučaju da nemate pristup portalu e-Građani, nazovite stručnu službu škole koja će napraviti prijavu djeteta na temelju vaših informacija. Za navedeno, kao i za sve ostale informacije, kontakti stručne službe su: pedagog (328-032), psiholog (328-036), defektolog-soc. pedagog (328-038).

Ravnatelj:

Davor Barić