LINO VIŠEBOJAC U NAŠOJ ŠKOLI
Autor: Administrator , 12. 12. 2019.

Lino višebojac održava se već 14 godina. Lino višebojac natjecanje je hrvatskih osnovnih škola u kojemu se nagrađuje pozitivan, sportski duh. Našoj Školi pripala je čast organizirati 310. natjecanje Lina višebojca.

Velika školska dvorana 12. 12. 2019. godine točno u podne bila je rezervirana za natjecateljski spektakl koji je započeo ulaskom maskote medvjedića Lina. Lino je izazvao ovacije malih i velikih navijača. Program je otvoren dolaskom poznatih zadarskih sportaša. Svjetski prvaci u jedrenju, braća Šime i Mihovil Fantela i hrvatski rukometni reprezentativac Ivan Ninčević obratili su se publici prisjetivši se svojih školskih dana i najdražih predmeta. Ravnatelj naše Škole Davor Barić, zahvalio se svima prisutnima te poželio puno uspjeha svim natjecateljima.

Nastupila je naša dječja folkorna skupina ,,Donatići“(3. c), a učenica Lucija Špralja (8.b) pročitala je sastavak na temu ,,Svijet po mom“. Njezin je sastav izabran kao najbolji u našoj Školi.

Sportsko natjecanje se sastojalo od četiri discipline: košarka, rukomet, nogomet, skok u dalj i šprint, a discipline su bile raspoređene na četiri radna mjesta. Učenici su se također natjecali u potezanju konopa, štafeti trčanjem, štafeti-vreće i štafeti u otežanim uvjetima. Učenici koji su ostvarili najveći broj bodova u svim disciplinama osvojili su prvo mjesto.

Đani Peričić (8. a) i Kristijan Vujčić (6. c) ostvarili su isti broj bodova te su kroz penale morali osigurati prvo mjesto. Nakon napetog izvođenja penala, pobjeda je otišla u ruke Đanija Peričića. Isti scenarij odigrao se i s curama, gdje su Zara Klarica (7. c) i Lana Jurić (8. c) ostvarile isti broj bodova i nakon izvođenja penala, pobjeda je otišla u ruke Zare Klarice.

Pobjednicima su uručeni pehari, a i ostali su natjecatelji dobili prigodne slatke Linove poklone. Svesrdnu podršku i čestitke pobjednicima uputili su i naši zadarski sportaši, braća Šime i Mihovil Fantela te Ivan Ninčević.  Zaru i Đanija čeka odlazak u Zagreb na završnicu Natjecanja.

Osim natjecateljskog dijela programa učenika od petog do osmog razreda, natjecali su se i učenici od prvog do četvrtog razreda u grupnom dijelu:  štafeta-vreće, potezanje konopa i štafeta trčanjem. Kao najbolji navijački plakat prepoznat je plakat učenika  2. b razreda sa sloganom: ,,Lino višebojac mali, pobjedu uvijek slavi. Ako s Linom rasteš ti, uvijek ćeš pobijediti!“.

Zahvaljujemo se organizatorima i sponzorima (Podravka, Sportske novosti i Hrvatski Telekom) što su odabrali našu Školu za provođenje sportskog natjecanja Lino višebojac. Zahvaljujemo se svim djelatnicima i učenicima Škole koji su svojim radom i navijanjem uveličali ovaj sportski događaj, a posebna zahvala ide našim zadarskim sportašima koji su svojom podrškom i bodrenjem zasigurno ohrabrili i buduće sportske nade.