OBILAZAK ZADARSKE ŽUPANIJE
Autor: Administrator , 5. 1. 2020.

Dana 13. siječnja učenici 3. razreda krenuli su autobusima u obilazak Zadarske županije. Ponavljali su i utvrđivali gradivo 3. r. prirode i društva o primorskom zavičaju i svojoj županiji. Iz učionice u prirodu. Izvanučionička nastava.

Prostor naše domovine podijeljen je na županije. Vidjeli su da se naša županija sastoji od tri dijela: obale i otoka, nizine Ravni kotari, gorski dio Velebita i Bukovice. To je raznoliko područje. Pratili su na zemljopisnoj karti lokacije putovanja. Inače, cijela županija povezana je prometnicama i zajedničkim planovima za razvoj gospodarstva.

Iznad Zadra na Dračevcu slušali su o Domovinskom ratu, tenkovima i hrvatskim hrabrim braniteljima koji su obranili Zadar.

Nakon toga učenici su posjetili Govedarsku farmu Vrana. Obilazili su farmu i hranili krave.

U Obrovcu, gradiću na rijeci Zrmanji saznali su povijesnom značenje tog kraja, o kuli Kurjakovića, te o vodama i biljkama zavičaja. Kanjon Zrmanja je prirodna ljepota naše županije, kao i vapnenački masiv Velebit.

Na kraju smo se zaustavili kod starog - novog Masleničkog mosta. Čuli su o junačkoj obrani naših branitelja, te operacijama Maslenica i Oluja.

Bio je to edukativan i zanimljiv radni dan. Učenici trećih razreda zaključili su kako je naš primorski zavičaj raznolikog reljefa, najljepši i potrebno ga je čuvati i održavati ga čistim. Volimo i čuvajmo svoj zavičaj!