Rezultati 1. Likovnog natječaja „Blizu je, blizu“
Autor: Administrator , 16. 4. 2024.

Franjevački samostan, Grad Zadar, Zadarska županija, Narodni muzej Zadar, OŠ Zadarski otoci/Muzej u školi i Udruga glagoljaša Zadar prvu  su godinu pokrovitelji projekta likovnog natječaja „Blizu je, blizu“ na temu blaženog Jakova Zadranina. Ovom natječaju svoju veliku podršku dao je gvardija  samostana sv. Franje, fra Stipe Nosić. Cilj je projekta  revitaliziranje lika i djela blaženog Jakova. Upoznavanje zavičajne povijesti, te upoznavanje kulturne i vjerske baštine grada Zadra.

1. likovni natječaj „Blizu je, blizu“ vodili su i organizirali članovi povjerenstva: gvardijan fra. Stipe Nosić,

ravnatelj Davor Barić,

Anamarija Botica Miljanoović, dipl. učiteljica savjetnica,

Željka Diklan dipl. učiteljica savjetnica,

Lenka Radić, vjeroučiteljica,

Sunčica Ivin - Mikulić, prof. likovne kulture.

Na natječaj je pristiglo ukupno 171 likovni rad učenika od 1. do 8. razreda .

Sudjelovalo je ukupno osam osnovnih škola Zadarske županije i jedna osnovna škola Dubrovačko-neretvanske županije. To su:

1.OŠ Smiljevac, Zadar

2. OŠ Stanovi, Zadar

3. OŠ Bartol Kašić, Zadar

4. OŠ Zadarski otoci Zadar

5. OŠ Krune Krstića, PŠ Ploča

6. PŠ Diklo, OŠ Šime Kožičića Benje

7. OŠ Juraj Baraković, Ražanac

8. OŠ Franka Lisice, Polača

9. OŠ Mokošica, Dubrovnik

Ocjenjivački sud, sastavljen  je od ovih članova:

-predstavnika Franjevačkog samostana sv. Frane, gvardijan fra Stipe Nosić,

-predstavnica Grada , mr. sc. Anita Gržan Martinović,

- predstavnik Kulturnog vijeća Zadarske županije Valentin Radman, akademski slikar,

- predstavnica NMZ Zadar , dr. sc. Jasenka Lulić Štorić, etnologinja,  Lucija Sekula, viša kustosica muzeja

-djelatnici ŠPUD –a Inga Budimir, akademska slikarica i prof. likovne kulture i Marko Perić, akademski grafičar i prof. likovne kulture

Nagrađeni  učenici su:

1. Gabrijela Ikač, OŠ Bartola Kašića, 8.r, mentor: Jolida Klarić
  2. Franko  Kolega , OŠ Zadarski otoci, 3.c, mentor: Anamarija Botica Miljanović
  3. Šimun Orlović, OŠ Bartola Kašića, 3.e. mentor: Zdravka Viduka
  4. Vito Rogić, OŠ Zadarski otoci, 3.c, mentor: Anamarija Botica Miljanović
  5. Maša Obučina Perković, OŠ Bartol Kašić, 3.e, mentor: Zdravka Viduka
  6. Mateo Ugarković, PŠ Diklo, 3.r. mentor: Suzana Lončar- Menoski
  7. Mareta Barešić, PŠ Diklo, 3.r. mentor: Suzana Lončar Menoski
  8. Emanuel Perović, OŠ Zadarski otoci, 3.c, mentor: Anamarija Botica Miljanović
  9. Antonio Katačić, OŠ Zadarski otoci, 3.b, mentor: Željka Diklan
  10. Marta Butić, OŠ Zadarski otoci, 4.b, mentor: Dijana Škara
  11. Monika Vukić, OŠ Smiljevac, 6.f, mentor: Marijana Dellavia
  12. Antonio Brajnović, PŠ Ploča, OŠ Krune Krstić, 3.c, mentor: Sandra Čulina

Izložba najuspješnijih likovnih radova i dodjela nagrada održat će se u samostanu sv. Frane nakon večernje svete mise na sam blagdan 27.travnja u 19:00 sati.

Stručni žiri je jednoglasno odlučio se za rad učenice Gabrijele Ikač iz OŠ Bartola Kašića, proglase NAJBOLJIM i bit će tiskan u obliku svete sličice s molitvom za proglašenje svetim blaženog Jakova Zadranina. Sličice i zahvalnice grafički će obraditi i tiskati Prirodoslovno – grafička škola Zadar, mentor: prof. Ivica Šimurina, a fotografi ŠPUD Zadar, mentorica  Zrinka Zimojlović. Sponzor je Školska knjiga, a promotor ŠK je Krešimir Atelj.

Zahvaljujemo svim mentorima i učenicima  na ovom velikom odazivu. Čestitamo nagrađenim učenicima i mentorima.

Zadar, 15.4. 2024.