preskoči na sadržaj

Osnovna škola Zadarski otoci Zadar

Login
Brojač posjeta
Ispis statistike od 23. 5. 2011.

Ukupno: 387143
Ovaj mjesec: 3422
Ovaj tjedan: 993
Danas: 1
Školski list

Prvi broj školskog lista OZ izašao je u rujnu 2015.

Tražilica
Kalendar
« Rujan 2018 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7
Prikazani događaji

Anketa
Kako vam se sviđa web www.skole.hr?




 

ODABRANE LEKTIRE

                                     *Obvezne lektire

PRVI RAZRED

1. Braća Grimm: Bajke*

2. Jens Sigsgaard: Pale sam na svijetu 

3. Željka Horvat-Vukelja: Slikopriče 

4. Sunčana Škrinjarić: Plesna haljina žutog maslačka 

(5. Ljudevit Bauer: Tri medvjeda i gitara)

(6. Ana Đokić Pongrašić: Nemaš pojma, Grizlijane)

(7. Željka Horvat-Vukelja: Hrabrica)

 

DRUGI RAZRED

1. Hans Christian Andersen: Bajke* 

2. Karel Čapek: Poštarska bajka 

3. Carlo Collodi: Pinokio  

4. Dubravko Horvatić: Stanari u slonu

5. Nada Iveljić: Božićna bajka 

(6. Ela Peroci: Priče za laku noć)

(7. Ivica Bednjanec: Durica - Male ljubavi)

(8. Nada Iveljić: Pronađeno blago)

(9. Božidar Prosenjak: Miš)

 

TREĆI RAZRED

1. Mato Lovrak: Vlak u snijegu*

2. Ivana Brlić-Mažuranić: Čudnovate zgode šegrta Hlapića*

3. Luko Paljetak: Miševi i mačke naglavačke

4. Sanja Polak: Dnevnik Pauline P. 

5. Sanja Pilić: E baš mi nije žao 

6. Božidar Prosenjak: Sijač sreće 

7. Hrvatske narodne bajke

(8. Vladimir Nazor: Bijeli jelen)

(9. Basne)

 

ČETVRTI RAZRED 

1.  Ivana Brlić-Mažuranić: Priče iz davnine *

2. Mato Lovrak: Družba Pere Kvržice*

3.Hrvoje Hitrec: Eko Eko  

4.Anto Gardaš: Duh u močvari 

5.Erich Kastner: Emil i detektivi 

6. Nikola Pulić: Ključić oko vrata 

7.  Hrvoje Kovačević: Tajna ribljeg oka

(8. Čečuk, Čunčić-Bandov, Horvat-Vukelja, Kolarić- Kišur: Igrokazi)

(9. Zvonimir Balog: Ja magarac)                        

 

PETI RAZRED

1. Ivan Kušan: Koko u Parizu*

2. Šaljive narodne priče*

3. Ferenc Molnar: Junaci Pavlove ulice*

4. Milivoj Matošec: Strah u Ulici Lipa

5. Aleksandar Puškin: Bajka o ribaru i ribici

6. Miro Gavran: Zaljubljen do ušiju

7. Zlatko Krilić: Zabranjena vrata

8. Tito Bilopavlović: Paunaš

9. Sanja Pilić: Mrvice iz dnevnog boravka

10. Basne – izbor)

(11. Selma Lageröf: Legende o Kristu)

(12. Ivan Cankar: Istina i ljubav)

(13. Grigor Vitez: Pjesme)

(14. Pavao Pavličić: Trojica u Trnju)

(15. Mark Twain: Doživljaji Huckleberryja Finna)

 

ŠESTI RAZRED

1. Ivana Brlić-Mažuranić: Priče iz davnine (osim Šume Striborove  i Regoča koji su u četvrtome razredu)*

2. Stjepan Tomaš: Mali ratni dnevnik*

3. August Šenoa: Povjestice*

4. Mark Twain: Kraljević i prosjak

5. Ivona Šajatović: Tajna ogrlice sa sedam rubina

6. Šime Storić: Poljubit ću je uskoro, možda

7. Milutin Majer: Dolazak Hrvata

8. Melita Rundek: Psima ulaz zabranjen

9. Jonathann Swift: Gulliverova putovanja

(10. Oscar Wilde: Sretni kraljević)

(11. Pajo Kanižaj: Tričave pjesme)

  

SEDMI RAZRED

1. Božidar Prosenjak: Divlji konj*

2. Hrvoje Hitrec: Smogovci*

3. Vladimir Nazor: Pripovijetke*

4. Branka Primorac: Maturalac

5. Gustav Schwab: Najljepše priče klasične starine

6.Dinko Šimunović: Duga

7.Vjenceslav Novak: Iz velegradskog podzemlja

8.Damir Miloš: Bijeli klaun

9. Branka Kalauz: Čuj, Pigi, zaljubila sam se

(10.  Sue Townsend: Tajni dnevnik Adriana Molea)

(11. Scott O’Dell: Otok plavih dupina)

(12. Daniel Defoe: Robinson Crusoe)

(13. . Ićan Ramljak: Povratnik ili San bez uzglavlja)

 

OSMI RAZRED

1. Dinko Šimunović: Alkar*

2. Slavko Kolar: Breza*

3. Dragutin Tadijanović: Srebrne svirale*

4. Ernest Hemingwey: Starac i more

5. August Šenoa: Prosjak Luka

6. Dnevnik Ane Frank

7. Ephraim Kishon: Kod kuće je najgore

8. William Shakespeare: Romeo i Julija

9. Pero Budak: Mećava

(10. Eugen Kumičić: Začuđeni svatovi)

(11. Antoine de Saint Exupery: Mali princ)

(12. Richard Bach: Galeb Jonathan Livingston)

(13. Sanja Pilić: Sasvim sam popubertetio) 

preskoči na navigaciju