LIDRANO 2013.
Autor: Davor Barić, 1. 2. 2013.

LIDRANO 2013. U OŠ ZADARSKI OTOCI – ZADAR

U četvrtak 31. siječnja 2013. godine u OŠ Zadarski otoci – Zadar održan je gradski susret učenika osnovnih škola LIDRANO 2013. Na susretu je sudjelovalo svih 10 škola iz Zadra sa 102 učenika i 34 mentora.

Na početku susreta ravnatelj škole Davor Barić pozdravio je sve uzvanike, učitelje i učenike, te je izrazio veliku radost što je OŠ Zadarski otoci po prvi put domaćin LIDRANA. Stoga je poželio da s ovog LIDRANA svi ponesu sa sobom svjetlo prijateljstva i zajedništva,  te zahvalio mentorima i učenicima koji su svojim stvaralaštvom i izražavanjem kroz pokret i riječ otkrili čaroliju, raskoš i ljepotu bogatstva hrvatske riječi.

U Prosudbenim povjerenstvima sudjelovali su poznati sveučilišni i srednjoškolski profesori, novinari i glumci: Literarno povjerenstvo – prof. dr. Robert Bacalja, prof. dr. Ante Murn, prof. Senka Paleka-Martinović; Novinarski izričaj – Ivica Nevešćanin, Filip Buzov i prof. Ante Kolanović; Dramsko scensko stvaralaštvo – za pojedinačno: Gabrijela Meštrović-Maštruko, Josip Mihatov i Asja Rebac; - za grupno: Dragan Veselić, Vjera Vidov, Sanja Zalović.

Radovi pozvani na županijski susret su:

Literarni – Život kao more, Mirina, U mreži pogleda, Moja mama na novoj tarifi, Maslina, Sličice iz djetinjstva, Daži, Hrvacki jezik, Kiša, Bumbar u razredu;

Novinarski – Kada sjena vreba, Znaš li što znači tvoje ime?, Broj 3317, Nije plavi – al' je spasonosni telefon, Šinjorina smokva, Metropola na dva kotača, Kraljevski doživljaj Kraljevine Danske, PUŠENJE: Ovisnost ili zabava?;

Skupni scenski – OŠ Šimuna Kožičića-Benje, OŠ Stanovi, OŠ Zadarski otoci – Zadar (dva izričaja), OŠ Smiljevac, OŠ Kruno Krstić (dva izričaja);

Pojedinačni scenski – OŠ Bartula Kašića, OŠ Zadarski otoci – Zadar, OŠ Kruno Krstić (dva izričaja);

Školske novine – OŠ Šimuna Kožičića Benje (Dite Zadrsko, Priko mocire), OŠ Šime Budinić-Zadar (Čehuljica), OŠ Stanovi (Koraci).

Nakon proglašenja najboljih, članovima Prosudbenog povjerenstva ostalo je samo da učenicima i mentorima požele sve najbolje u natjecanju na županijskoj smotri LIDRANO 2013.