VELJAČA – LUD MJESEC, KAŽEM VAM!
Autor: Administrator , 15. 2. 2013.

Da je veljača potpuno drugačija od svih mjeseci u godini, potvrđuju i mnoga događanja koja se svake godine obilježavaju u ovom ludom mjesecu. Znam veliki broj ljudi koji slave rođendan u veljači, pa se za to pripremaju danima smišljajući koje će kolače ispeći, kakvu odjeću odjenuti, frizuru napraviti, koje goste pozvati na proslavu. U veljači svi imaju potrebu biti netko drugi, pa su nam maškare doživljaj i događaj za koji se neki pripremaju gotovo cijele godine.

Tako se ne pripremamo niti za doček Nove godine! Vještice, vampiri, crnkinje, princeze, ninđe, vitezovi, kraljevi, Snjeguljice, foto modeli, Cezari, klaunovi, anđeli, Supermeni, mladenke i ina čudesna bića okupiraju ulice, trgove, pa čak i škole! Ali tu nije kraj. Onda slijedi Valentinovo!

Svi kao polude, nešto cvrkuću, šapuću, skrivaju po torbama papiriće, srca, sličice, tajno ispisuju nekakve poruke, cerekaju se bez veze, crvene se ko paprike, prave se da ih se to ne tiče, ljubav je glupa, koga još briga za to, nemaju oni simpatije…  Ali za vrijeme nastavnog sata, kad su svi učenici u razredima, dotrče neke sramežljive dušice koje su do maloprije imale stav „Mene se to ne tiče, to je glupo!“, i ubace ljubavnu poruku za svoju tajnu simpatiju. Kutija s ljubavnim porukama je puna, kažem vam!

Danas će mnoge simpatije pročitati ljubavne izjave svojih tajnih obožavatelja ili obožavateljica! Lud mjesec, kažem vam! I proljeće se već može namirisati u zraku. Procvala je mendula u vrtu moje prijateljice i to je prvi lagani, profinjeni i lepršavi proljetni korak kao nastavak ovoj ludoj veljači! Tek će proraditi ljubavni leptirići i slijepiti se marmelada za mnoga srca! Oko ljubavnih poruka neće se više nitko okupljati, neće ih više nitko pisati. Okupljat će se oko svojih simpatija! Za sve one koji nisu ovih dana svratili u školsku knjižnicu i u kutiju s ljubavnim porukama ubacili i jednu svoju, koji nisu sudjelovali u čitanju ljubavnih pripovjedaka, koji nisu maštali o tome kako nešto pokloniti svojoj simpatiji, evo jedna pjesma u kojoj će se možda netko pronaći, prepoznati i koja će još jednom potvrditi da je veljača lud mjesec! Kažem vam! Svima želim sretno Valentinovo, vjerujte u ljubav jer ljubav je sve! Voli vas knjižničarka.