LIKOVNA IZLOŽBA NA MEĐUNARODNOM DJEČJEM FESTIVALU U ŠIBENIKU
Autor: Administrator , 3. 6. 2013.

53. međunarodni dječji festival Šibenik održat će se od 22. lipnja do 6. srpnja 2013. godine u Šibeniku. Naša škola sudjelovat će na likovnoj izložbi za djecu na temu EUROPI ĆU DONIJETI ...s dva likovna rada (rad u paru) koja predstavljaju osobitosti zavičajnog naslijeđa.Naša domovina Hrvatska je mala ali izuzetno zanimljiva zbog svojih različitosti: geografskih,etnografskih i kuluroloških.Učenice 4.b razreda Sara Ćoza i Lana Matešić naslikale su sliku Ljepote primorskog zavičaja, te Mia Krstičević i Marta Fuštin sliku Povijest Hrvata i glagoljica. Slike na platnu naslikane  su u tehnici tempere u boji.

Festival je prvi put održan 1958. godine, kao realizacija inicijative i angažmana nekolicine zaljubljenika u umjetnost za djecu, ali se ubrzo prometnuo u veliki i složeni festivalski mehanizam od međunarodnog značaja. Utemeljena na tri nerazdružive komponente: djetetu, festivalskim zbivanjima i gradu, ta je multimedijalna kulturna manifestacija svojevrsna smotra onog najboljeg u stvaralaštvu za djecu i dječjeg stvaralaštva. Temeljno kulturološko i pedagoško opravdanje Festivala je unaprjeđivanje estetskog odgoja djece i mladeži i razvijanje svih umjetničkih oblika dječje kreativnosti.

Šibenik je za festivalskih dana mjesto uzbudljivog susreta pjesnika i djece, otvorena kinodvorana na starim goričkim skalinama, učionica novinarstva, kiparstva, stripa, filmskog i video snimanja, arhitekture i graditeljstva, pjesništva, slikarstva, dizajna, informatičkog oblikovanja, lutkarstva, glazbe i pokreta. U brojnim umjetničkim i kreativnim oblicima susreće se tu, na gradskim ulicama i trgovima, cijeli svijet, susreću se predstavnici kultura sa svih kontinenata, koji godinama daju svoj stvaralački obol izgradnji plemenitijeg, kulturno osvješćenijeg čovjeka današnje globalne zajednice. Za pedeset godina postojanja Festivala održani su brojni studijski razgovori koji su tretirali različita područja scenskog odgoja i utjecaja umjetnosti na djecu. Njihove su teme dijete i knjiga, dijete i film, dijete i televizija, režija za djecu, dječje scensko stvaralaštvo, dijete i lutka, gluma u kazalištu za djecu, scenografija u dječjem kazalištu, dijete i likovnost itd.