Završna svečanost natječaja MOJA PRVA KNJIGA 2013.
Autor: Administrator , 1. 10. 2013.

Završna svečanost natječaja MOJA PRVA KNJIGA 2013. u organizaciji Centra za neohumanističke studije održana je u četvrtak 26. rujna 2013. u 16,30 sati u Gradskom kazalištu "Zorin dom".  Moja prva knjiga je državni  natječaj za učenike osnovnih škola, pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. Natječaj se sastoji u pisanju i ilustriranju vlastite priče, a najbolje slikovnice nagrađuju se tiskanjem. U ocjenjivanju radova sudjelovali su književnici Tito Bilopavlović i Sanja Pilić. Primljeno je 685 slikovnica iz cijele Hrvatske.

Dvanaestoro nagrađenih učenika naše škole OŠ Zadarski otoci preuzelo je  nagrade i priznanja na toj  završnoj svečanosti u Karlovcu jer su se iskazali u pisanju i ilustriranju svojih priča. Učenike su pratile njihove učiteljice Željka Diklan, Katarina Vrkić Serdarević, Tatjana Vukšević  i Jasminka Brižić.

Nagrađeni učenici su:

2. mjesto - SARA ĆOZA, Ptica koja je željela slobodu (4.b) i LANA MATEŠIĆ, Eko razred (4.b)

3. mjesto - MARTA FUŠTIN, Eko - buba (4.b), MIA KRSTIČEVIĆ, Hobotnica Oli (4.b), ZARA MANDIĆ, Vjeverica i njena uspomena (4.b) i NIKO KURTIN, Putovanje u svemir (4.b)

POSEBNA NAGRADA: MARIJA BILOGLAV, Ribica i zvjezdica (3.a), MARIJETA MARIĆ, Maurov Božić (3.c), ANTONIJA KUJUNDŽIĆ, Čudesan san (4.b), NINA ŠKARPONA, Izgubljeni šeširić (4.b), EMA ROGIĆ, Putovanje morem (4.b) i ANA-MARIJA GUSAR, Sirotica (4.b).

U programu završne svečanosti održana je pretpremijera predstave I u šumi toga ima u izvedbi Dramskog studija Zorin doma, projekcija ovogodišnjih crteža iz slikovnica, dodjela nagrada prvonagrađenih autora i nastup ansambla Singrlice. Posebno zanimljiva je bila kampanja Čitaj mi! u kojem je knjižničarka izražajno čitala nagrađene slikovnice. Na kraju su se naši nagrađeni  učenici slikali s književnikom Titom Bilopavlovićem i Sanjom Pilić.

Odlazak u Karlovac učenicima je postao  tradicionalan jer već četiri godine za redom osvajaju nagrade i pohvale u slikovnicama. Prošle godine OŠ Zadarski otoci osvojili smo 1. mjesto sa slikovnicom Ježeva potraga koju je napisala Sara Ćoza tada učenica trećeg razreda. Slikovnica je tiskana u izdanju Veble commerce.

Putovanje u Karlovac bio je uzbudljiv i nezaboravan za mlade kreativce. A sada djeco, zašiljite olovke, pripremite boje, opustite se i maštajte ponovno jer je otvoren novi natječaj MOJA PRVA KNJIGA 2014.