Ovaj mjesec: 2017

SLOMLJENO SRCE
Autor: Administrator , 10. 10. 2013.

U organizaciji Hrvatskog filmskog saveza u Kutini je od 3. – 6. listopada održana 51. revija hrvatskog filmskog stvaralaštva  djece.

To je jedina manifestacija u našoj zemlji posvećena isključivo filmskom stvaralaštvu osnovnoškolaca i na njoj se može vidjeti sam vrh osnovnoškolske kinematografije u Hrvatskoj.

Ove je godine na Reviju prijavljeno 190 filmova u pet kategorija (igrani film, dokumentarni film, animirani film, TV reportaža i otvorena kategorija) a u službeni program uvršteno je njih 70.

Kroz četiri dana programa  učenici i njihovi mentori mogli su uživati u sedam revijskih projekcija a omogućeno im je i sudjelovanje na glumačkim i animatorskim radionicama.

Svoje mjesto na Reviji našla je i naša Filmska družina Barakude sa crno - bijelom komedijom Slomljeno srce. Iako je to naše prvo pojavljivanje na Reviji i iako je konkurencija bila zaista jaka, osvojili smo sjajno treće mjesto po glasovima dječjeg ocjenjivačkog suda.

U ime Družine na Reviju se uputio snimatelj Šime Buterin i glavni glumac Juraj Šimičević. Evo i njihovih razmišljanja:

-         Bilo nam je super u Kutini. Nagledali smo se filmova, bili smo na izletu u Lonjskom polju a uz radionice bilo je vremena za druženje i zabavu. Stekao sam nove prijatelje i prijateljice. Nakon projekcija autori filmova morali su izaći na pozornicu i odgovarati na pitanja. Ja sam lijepo svima objasnio da je naša komedija snimljena prema stvarnom događaju, jedino smo malo promijenili kraj da bi bilo zanimljivije – objašnjava  Juraj.

-         Ja sam glavni snimatelj u Družini i jako me zanima filmska montaža. Meni se čini da je super stvar što smo osvojili nagradu jer su filmske družine iz drugih škola i filmski klubovi koji su sudjelovali na Reviji puno iskusniji i bolje opremljeni od nas. Ali nema veze. Ja jedva čekam nova snimanja  i nove filmove – pun je dojmova Šime Buterin.

Treće mjesto donijelo je našoj Družini i sudjelovanje u Ljetnoj školi filma u Kraljevici koja će se održati sljedeće godine.

Za one koji ne znaju, početnu postavu Barakuda čine učenici 5. a razreda koji će u ovoj  školskoj godini biti pojačani mladim  glumačkim snagama iz 1. e razreda.

A za one koje zanima kako Slomljeno srce izgleda, evo tek manji dio filma…