NATJECANJE U ČITANJU NAGLAS
Autor: Administrator , 17. 10. 2013.

Školska knjižnica, 15. listopada 2013.

U EUROPSKOJ GODINI ČITANJA NAGLAS s temom Čitajmo naglas, čitajmo zajedno, u MJESECU ŠKOLSKIH KNJIŽNICA s temom Školske knjižnice: Vrata u život i MJESECU HRVATSKE KNJIGE s temom Tko čita (ne) skita naša školska knjižnica organizirala je u suradnji s Gradskom knjižnicom Zadar, Hrvatskim knjižničarskim društvom i Narodnom knjižnicom i čitaonicom Vlado Gotovac u Sisku PREDNATJECANJE U ČITANJU NAGLAS.  Cilj je ove akcije poticanje čitanja naglas, razvoj čitalačkih navika i popularizacija knjige.

Sudjelovalo je 27 učenika u dvije kategorije (1. kategorija: 3.-5.r., 2. kategorija: 6.-8.r.) koje su za natjecanje pripremali njihovi učitelji iz hrvatskoga jezika i razredne nastave. U komisiji koja je ocjenjivala njihov nastup i čitanje bili su Mate Čačić (prof. hrv. j.), Branimir Čakić, (učitelj, knjižničar i pisac), Suzana Peroš (učiteljica RN), Tijana Popović (defektolog) i Anica Ražnjević (defektolog). S obzirom na velik odaziv i izvrsne nastupe natjecatelja, komisija nije imala lagan zadatak jer su uz samo čitanje ocjenjivali i kreativnost u nastupu, složenost teksta koji se čita, razumijevanje pročitanog, jasnoću i razgovjetnost. Pobijedile su u 1. kategoriji PETRA BILOSNIĆ, IRENA TADIĆ i EMA ŽILAVEC, a u 2. Kategoriji BARBARA BLAŽEVIĆ, ANGELA DUNATOV i PAULA ZURAK. Čestitamo učenicama ali i njihovim mentorima Markici Periću, Vesni Dunatov i Tatjani Vukšević. Pobjednice će se natjecati u Gradskoj knjižnici Zadar 23. listopada 2013. s ostalim prijavljenim školama. Pobjednici s tog natjecanja nastupit će na završnom natjecanju u Zagrebu na sajmu knjiga Interliber 2013. Učenicama je omogućeno da povedu svoje navijače na natjecanje u Gradsku knjižnicu. Fotografije s natjecanja u školskoj knjižnici možete vidjeti na stranicama školske knjižnice. Želim puno uspjeha na natjecanjima!

Knjižničarka

A pobjednice u prednatjecanju u našoj školi su:

1.      kategorija (3.-5.r.):

PETRA BILOSNIĆ, IRENA TADIĆ i EMA ŽILAVEC

2.      kategorija (6.-8.r.):

BARBARA BLAŽEVIĆ, ANGELA DUNATOV i PAULA ZURAK

Čestitke i mentorima učiteljima (Vesna Dunatov, Markica Perić, Tatjana Vukšević).

Natjecanje u Gradskoj knjižnici Zadar održat će se 23. listopada 2013. u 12,00 sati u Multimedijalnoj dvorani. Čestitamo i svim ostalim učenicima i učenicama koji su sudjelovali u prednatjecanju i ostavili izvrstan dojam!

Detalje o natjecanju u Gradskoj knjižnici možete saznati u našoj školskoj knjižnici.