REZULTATI S NATJECANJA U ČITANJU NAGLAS
Autor: Administrator , 28. 10. 2013.

U srijedu, 23. listopada 2013. u Gradskoj knjižnici se čitalo glasno :)! Obilježili smo Međunarodni mjesec školskih knjižnica i Mjesec hrvatske knjige i odlično se zabavili. Iznošenje osobnih dojmova o knjizi i čitanje naglas pokazalo se lakim zadatkom za 21 učenika koliko ih je došlo do gradske razine Natjecanja.

Interpretativno čitanje koje se od njih očekivalo viši je stupanj čitanja naglas koji zahtijeva odlično poznavanje teksta, poštivanje interpunkcijskih znakova, ali i razumijevanje svih nijansi teksta, odnosno podkonteksta, kako bi ga se moglo dobro interpretirati i prenijeti njegovu poruku publici. Osim toga dokazali smo da je čitanje naglas vrlo zabavna aktivnost koja povezuje ljude kao što je povezala nas - dobili smo mnoštvo novih tema za razgovor i pregršt zanimljivih preporuka za čitanje. – napisala je voditeljica projekta i knjižničarka u GKZD Žozefina Žentil Barić koja je program natjecanja vodila opušteno i razbila nam tremu. Konkurencija je bila zbilja jaka, ali naše su natjecateljice ipak uspjele osvojiti vrijedne nagrade i priznanja. Treće mjesto u 1. kategoriji natjecanja osvojila je učenica Petra Bilosnić iz 4.C razreda, a drugo mjesto u istoj kategoriji osvojila je Irena Tadić iz 5.C razreda. Drugo mjesto iz 2. kategorije osvojila je Barbara Blažević iz 6.B razreda. U finale na Interliber, 13. 11. 2013. odlaze učenice iz OŠ "Smiljevac" i OŠ "Krune Krstića" pa im želimo puno uspjeha u Natjecanju. Našim pak učenicama čestitamo, sve su imale izvrstan nastup i potičemo ostale da se  dogodine prijave na Natjecanje koje se pokazalo kao dobrodošla, ali i nezaboravna zabava i doživljaj!