"BODULSKA BALADA" NA FORUMU I U ARSENALU
Autor: Davor Barić, 23. 12. 2013.

Otočni sabor – udruga za razvitak hrvatskih otoka, u suradnji s Gradom Zadrom i OŠ Zadarski otoci kao matičnom školom, te područnim odjelima Veli Iž, Molat, Premuda, Silba i Olib, organizirali su u utorak, 17. prosinca na Forumu i u Arsenalu bodulski dan pod nazivom “Bodulska balada”.

Manifestacija je započela u jutarnjim satima na Forumu gdje su učenici naše škole pripremili božićni program za Zadrane. U programu su sudjelovali učenici nižih razreda u pratnji učiteljica Jasminke Bašić, Tatjane Vukšević, Nine Matacin i vjeroučiteljice Lenke Radić, učenici 5.c i 5.d razreda koje je uvježbala prof. Vesna Dunatov, te učenici s Velog Iža učiteljice Petre Sutlović. Nazočio je i ravnatelj Davor Barić. Nakon prigodnog programa izviđači su prodavali Zadranima božićne ukrase i kolače - rad učenika naše škole. Na Forumu se pripremao bakalar i prodavao po cijeni od 10 kn.

Večer u Arsenalu bila je posvećena autorskom radu Stjepana Benzona, književnika, pjesnika i pisca, koji je, osim u rodnom Splitu, dio svog radnog vijeka proveo kao profesor u školama u Ninu i Preku. Osim “Bodulske balade”, Benzon je autor stihova brojnih pjesama koje su uglazbili hrvatski eminentni skladatelji, poput hitova “Dalmatinska elegija”, “Dobro jutro, Margareta”, “Moja Ane broji dane”, “Tko će tebe voljet kao ja”, “Znam da ima jedna staza”, te mnogih drugih. Na koncertu u Arsenalu te su pjesme otpjevali  Ivo Pattiera, Ljubomir Pende Buco, Dalibor Ivanišević, Zoran Jelenković, Amenda Stošić, Davor Pekota, Dean Dvornik, klapa “Kontrada” i grupa “Dalmatico”. Pridružila im se i mlada violinistica Tena Milinčić s otoka Iža.

Koncept humanitarne akcije "Bodulska balada" spoj je kulinarstva, glazbe i otoka. Sav prihod s Foruma i iz Arsenala namijenjen je kvalitetnijem obrazovanju najmlađih otočana.

Veliko hvala baki što je svojim vrijednim rukama isplela 50-tak prekrasnih vunenih igračka! Ovim putem zahvaljujemo svim učenicima, učiteljima, roditeljima i Zadranima koji su pomogli u akciji, kako novčanim prilogom tako i u samoj izradi  božićnih ukrasa i kolača.