MALI GLAGOLJAŠI IZ 4. C RAZREDA
Autor: Administrator , 14. 2. 2014.

Skupine Mali glagoljaši  naše škole aktivno djeluju već tri godine. To su učenici 3.b razreda s učiteljicom Jasminkom Brižić, učenici 1.b učiteljice Željke Diklan i učenici 5.b razreda zajedno s njihovom razrednicom prof. Marijom Bradvicom. Pridružili su im se novi članovi, učenici 4.c razreda i učiteljica Tatjana Vukšević.

Učiteljica Tatjana Vukšević i njenih 11 učenika  u okviru dramsko-literarne grupe na satovima izvannastavnih aktivnosti marljivo su vježbali pisanje glagoljskih slova. Ova zanimljiva radionica uglate glagoljice trajala je 15 školskih sati. Na svakom satu, učenici su svladavali po dva slova. Naučili su pisati uglatu glagoljicu kaligrafijom (krasopisom) koristeći kaligrafski flomaster. Pazili su na tanke i debele linije, te na širinu i visinu slova. Sada naši vrijedni četvrtaši čitaju, pišu i transliteriraju tekstove na glagoljici. Glagoljica je postala važan djelić njihovog života. Tu ljubav prema glagoljici prenijela im je njihova učiteljica Tatjana koja je i sam prošla Tečaj pisanja glagoljice koje je organizirala Udruga glagoljaša Zadar.

Lijepo je vidjeti entuzijazam, znatiželju i ljubav u očima četvrtaša i njihove učiteljice. Mnogi uspjesi temelje se upravo na tome. To je pokretač svega. Glagoljica je važno hrvatsko kulturno naslijeđe koje treba  njegovati i čuvati od zaborava. Mali glagoljaši iz 4.c razreda puni su ideja i želje da svoje znanje pokažu drugima. Nadamo se da će privući i druge učenike naše škole da im se pridruže.