Zadar trči u susret utrci Wings for Life World Run
Autor: Administrator , 16. 4. 2014.

Na promotivnoj atletskoj utrci pod nazivom Zadar trči u susret utrci Wings for Life World Run na zadarskoj rivi okupilo se preko 150 sudionika od osmoškolaca srednjoškolaca rekreativaca i aktivnih atletičara do najstarijih veterana. Najveći broj djece je nastupio iz OŠ Zadarski otoci Zadar uz pratnju svojih učitelja i roditelja.
Trku je otvorio pročelnik Zadarske županije za zdravstvo Andrija Marcelić i javno pozvao sugrađane grada Zadra da se prijave za međunarodnu humanitarnu utrku koja se trči u Zadru 4.05.2014.

Trčalo se od Pozdrava suncu preko zadarske rive - Foše, Kolovara - Karme do Punta Baila i natrag u dužini od 6800m .

Pobjednik kod Muškaraca bio je Hrvoje Ivković iz Atletskog kluba Alojzije Stepinac Zadar drugoplasirani Juraj Bilaver A.K Alojzije Stepinac i trećeplasirani Damir Dukić KAV Zadar
Kod djevojaka  pobjedila je Ivana Lukina iz Dolje Stubice drugoplasirana je bila Marija Kurta Zadar trećeplasirana Anamarija Rudić Zadar.

Najstariji sudionik utrke bio je Luka Jakovljević 68 god a najmlađi Stipe Radović 10 god
Kod dječaka u kraćoj utrci prvi na cilj došao je Krševan Klarica  drugoplasirani Jure Brkić i trećeplasirani Dominik Škara, a kod djevojčica prvoplasirana Mateja Kekec drugoplasirana Ema Plazina i trečeplasirana Zara Klarica.

Troje prvoplasiranih nagrađeni su peharima najstariji i najmlađi sudionik plaketama svi sudionici  spomen medaljama i majicama s natpisom JA TRČIM ZA ONE KOJI NE MOGU a koje su uručivali županijski pročelnik  za zdravstvo Andrija Marcelić i Rajko Pantalon dopredsjednik atletskog saveza Zadarske županije   .

Na utrci je radilo oko 40 volontera koji su bili raspoređeni uz stazu a sve u cilju edukacije za humanitarnu utrku. Pokrovitelj utrke bila je Zadarska županija uz podršku Hrvatskog atletskog saveza i Atletskog saveza Zadarske županije koji je proveo utrku.