Sigurno u prometu 2010.
Autor: Administrator , 1. 6. 2010.

Državno natjecanje "Sigurno u prometu" održalo se u našoj školi prošlu subotu 28. svibnja 2010. Na natjecanju su sudjelovale ekipe djece petih i šestih razreda osnovnih škola iz svih županija. Sve ekipe sastojale su se od dva člana, dvije djevojčice i dva dječaka koji su u svojim županijama ostvarili najbolje rezultate.  Sudionici  su u natjecanju  pokazali svoje biciklističke vještine i znanje u prometu. Cilj akcije je podizanje prometne kulture i sigurnosti djece u prometu.

Učiteljice nižih razreda te stručna služba na čelu s ravnateljem organizirali su svečano otvaranje ovog susreta koje je započelo sviranjem himne i minutom šutnje za sve one koji su utkali svoje živote u slobodu naše države.

Voditeljica svečanog otvaranja, naša učenica Marija Magdalena Munivrana, najprije je najavila natjecatelje, a potom je ravnatelj Branko Matulina pozdravio sve natjecatelje i goste. „Čestitam vam svima na dosadašnjem uspjehu i želim vam sreću u današnjem natjecanju“, bile su riječi kojima je ohrabrio mlade natjecatelje. Nakon ravnatelja gospođa Dorotea Kamber Kontić, zamjenica pročelnika Odjela za školstvo, zaželjela je da ih u natjecanju ne napusti „budno oko, oštar um i sigurna ruka“, svoj govor završila je svima dobro poznatom basnom o zecu i kornjači: „Svi znamo kako je kornjača odnijela pobjedu, zato vam poručujem polako i sigurno.“  Predstavnik Agencije za odgoj i obrazovanje gospodin Nenad Zekanović naglasio je kako sva informatička, pravopisna i ostala znanja mogu biti nebitna ukoliko ne posjedujemo prometno znanje. Jer nažalost u prometu se događaju mnoge nesreće koje bi se mogle izbjeći kad bi postojala svijest o prometnom znanju. Potom su predsjednik Hrvatskog autokluba gospodin Ivo Bikić i prošlogodišnja sudionica Europskog natjecanja Laura službeno otvorili natjecanje.

Nakon prigodnih govora nastupila je plesna skupina D POINT, naši prvašići izrecitirali su pravila ponašanja u prometu, a pjesma „Dobro nam došli u Zadar grad“ koju je skladala učiteljica razredne nastave Jasminka Bašić dirnula je u srce sve prisutne. Svi sudionici na dar su dobili brodiće izrađene u likovnoj radionici 4. b razreda.

Svi sudionici bili su smješteni Turističkom naselju Zaton gdje su u popodnevnim satima proglašeni pobjednici.  U kategoriji grupnog natjecanja najbolji rezultat ostvarila je ekipa Brodsko-posavske županije, druga je Varaždinska županija, a treća Splitsko-dalmatinska županija.  Na Europskom natjecanju u Skopju Hrvatsku će predstavljati Jelena Lovrić iz Splitsko-dalmatinske županije, Marina Kadić i Marko Mlađen iz Brodsko-posavske županije te Marin Cesarec iz Varaždinske županije.

Nika Baždarić i Nora Barbaroša