Autor: Administrator , 15. 6. 2010.

PJESMOM, PLESOM, RECITACIJAMA, GLUMOM I DOBROTVORNIM UTAKMICAMA OBILJEŽEN DAN ŠKOLE

Uz pjesmu, recitaciju, glumu, ples i razna sportska natjecanja Osnovna škola Zadarski otoci u petak, 11. lipnja 2010. godine obilježila je po prvi put Dan škole. Iako pod ovim nazivom postoji od 80-tih godina 20. stoljeća tek prije godinu dana dobila je svoju matičnu školu na Bilom brigu, stoga je ravnatelj Branko Matulina ovaj dan najavio kao pisanje jedne nove povijesti. U svom pozdravnom govoru ravnatelj se zahvalio svima koji su pomogli u organizaciji proslave, a posebno se zahvalio predstavnicima Udruge za tjelesne invalide Zadarske županije koji su kao prijatelji naše škole svojim prisustvom uveličali naš dan.

Kao i sva ostala događanja u našoj školi program je otvoren Lijepom našom i minutom šutnje za sve one koji su dali svoje živote za našu domovinu. Program je vodila učenica osmog razreda Marija Magdalena Munivrana. Publiku je oduševila Brojalica o prometnim znakovima koju su izveli prvašići učiteljice Željke Diklan, a posebno im se svidio igrokaz Dolazak Nove godine koji je osvojio prvo mjesto na Županijskom natjecanju Lidrano i predstavljao nas na Državnoj smotri istog natjecanja, i igrokaz Slon i bubamara. Slijedio je ples na pjesmu Kad naš brod plovi u izvedbi učenika 2. d razreda i Norveški ples učenica 3.a razreda koje je uvježbala učiteljica Suzana Peroš. Mnogobrojna publika uživala je u recitacijama pjesama našeg nadarenog profesora hrvatskog jezika Vencija Lukina, odličnom literarnom radu učenice Laure Kurić koja je progovorila o tužnoj strani života na moru. Na kraju Jelena Helena Knežević i Nika Baždarić animirale su publiku pjesmom Hajde da ludujemo…

Nakon zabavnog dijela uslijedila je dodjela priznanja uspješnim učenicima naše škole koji su se iskazali na županijskim i državnim natjecanjima.

To su: Ema Žilavac, Lovre Medanić, Matea Milovac (za sudjelovanje na Državnoj smotri Lidrano),

Klaudija Pušelja( za osvojeno 1. mjesto na Županijskom natjecanju iz njemačkog jezika) ,

Jure Špralja i Kristina Jurin  (sudjelovanje na Državnom natjecanju iz matematike)

Petra Knez, Lucija Grbić Lucija Župan, Jelena Ćuka (za osvojeno 3. mjesto na Međužupanijskoj smotri GLOBE) ,

Nives Jurić(za osvojeno 2. mjesto na Županijskom natjecanju iz biologije) ,

Luka Karamarko, Marko Veselčić (za istraživački rad Utjecaj životnih uvjeta na klijanje, rast i razvoj žitarica) ,

Petar Stanić( za osvojeno 1. mjesto na Županijskom natjecanju iz geografije) ,

Mateo Josipović, Anđela Žužić, Sara Šoša, Tomislav Žuža, (za osvojeno 2. mjesto na Županijskom natjecanju Sigurno u prometu)

Marko Štrbac, Antonio Goja, Matej Goja ( stolni tenis Državno natjecanje) i Ivona Babić (Atletika).

Publika je ispraćena pjesmom Jedna je Hrvatska.

Nakon dodjele nagrada naši učenici još jednom su dokazali da imaju velika i plemenita srca. Odigrale su se dobrotvorne nogometne i rukometne utakmice, a novac od ulaznica uručen je našem učeniku Armandu Smirčiću- Runku, jedinom učeniku na Premudi.

Album fotografija s proslave poglčedajte u rubrici ''Foto-galerija''.

Antonela Relja, Lucija Karlić